Table Nomade Glas är ett dricksglas formgivet av designern Paola Navone för varumärket Serax. Glaset kommer i två olika storlekar och har en bredare form upptill. Table Nomade Glas är tillverkat av återvunnet glas med bubblor på insidan. Inspirationen bakom formen har Paola Navone hämtat från de traditionella turkiska teglasen och bubblorna i glaset speglar den traditionella turkiska glasbearbetningen.
Idén bakom serien Table Nomade har designern Paola Navone fått från sina resor världen över. Serien domineras av färg och mönster med inspiration från olika kulturer.
Inga omdömen
Paola Navone för Serax
Table Nomade Glas
84 kr168 kr
Pris före kampanj: 101 kr
100 dagars returrätt på lagervaror
- Ny kund?
- Hittat ett billigare pris?
Dimensioner
Höjd 15 cm
Egenskaper
Volym (cl) 40
Färg Transparent
Material Glas
Allmänt
Lägsta pris dag 1-30 innan kampanj är 101 kr.
Fler Dricksglas
Mer från Serax
Få 10% rabatt vid din första beställning
Följ oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.

