Från belgiska varumärket Serax kommer Glass Grace Transparent, designat av Ann Demeulemeester. Dricksglaset har formgetts för att kombinera raffinerad elegans och modern användarvänlighet och är handblåst i blyfri kristall. Med dess tidlösa elegans kan glaset användas både till vardag och fest. Glass Grace Transparent kan diskas i maskin.
Ann Demeulemeester är en belgisk modedesigner vars märke Ann Demeulemeester främst visas upp på den årliga modeveckan i Paris. Hon är känd som en av Antwerp Six i modebranschen. Efter att ha lämnat modebranschen deltog designern i porslinsmästarkurser i England och Frankrike. År 2019 lanserade hon Ann Demeulemeester Serax i samarbete med det belgiska Serax, en kollektion med serviser i porslin som är handmålade i Kina, men även silverbestick, glas och större hushållsartiklar.
Inga omdömen
Glass Grace Transparent
154 kr192 kr
100 dagars returrätt på lagervaror
- Ny kund?
- Hittat ett billigare pris?
Dimensioner
Höjd 6.5 cm
Diameter 7.5 cm
Egenskaper
Volym (cl) 15
Färg Transparent
Material Blyfritt kristallglas
Allmänt
Lägsta pris dag 1-30 innan kampanj är 192 kr.
Fler Dricksglas
Mer från Serax
Få 10% rabatt vid din första beställning
Följ oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.

