High Plate Dé White/Black Var C från varumärket Serax är designat av Ann Demeulemeester. Det tidlösa chiaroscuro-spelet av ljus och skugga reflekterats i den här servisen, vilket skapar en illustrerad samling av skuggmålningar i porslin som kommer att göra ett elegant uttalande i varje hem. Servisen kan både användas som en djup tallrik eller en skål. High Plate Dé White/Black Var C finns i flera olika storlekar att välja mellan. Servisen går att använda i micro samt tål att diskas i maskin.
Ann Demeulemeester är en belgisk modedesigner vars märke Ann Demeulemeester främst visas upp på den årliga modeveckan i Paris. Hon är känd som en av Antwerp Six i modebranschen. Efter att ha lämnat modebranschen deltog designern i porslinsmästarkurser i England och Frankrike. År 2019 lanserade hon Ann Demeulemeester Serax i samarbete med det belgiska distributionsmärket Serax, en kollektion med prisvärda serviser i porslin som är handmålade i Kina, men även silverbestick, glas och större hushållsartiklar.
Inga omdömen
High Plate Dé White/Black Var C
264 kr330 kr
Dimensioner
Bredd 24 cm
Höjd 4.2 cm
Egenskaper
Material Porslin
Allmänt
Lägsta pris dag 1-30 innan kampanj är 330 kr.
Fler Soppskålar
Mer från Serax
Få 10% rabatt vid din första beställning
Följ oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.

