Twist är en klädhängare formgiven av Burtscher & Bertolini för det exklusiva möbelvarumärket Horm år 1997. Twist är tillverkad av åtta tunna bokskivor som är vridna om varandra — därav namnet Twist. Jackor och kläder hängs enkelt upp på krokarna som är fästa i lamellerna. Klädhängaren med sitt lätta och eleganta formspråk kommer att passa in många olika typer av miljöer och inredningsstilar. Det fina med klädhängaren Twist är att den aldrig försvinner under alla plagg så som andra klädhängare ofta gör. På Twist Coat Stand är det är endast mittpartiet som är dolt under alla plagg. Hängarens topp förblir synlig och blommar ut på ett estetiskt tilltalande sätt.
5 baserat på 1 omdömen
Eva Z
|2022-02-08
Snygg! Särskilt utan kläder. Lite svår att få ihop. Man var rädd att bryta något men det gick bra och var ju meningen att det ska vara så.
Patrizia Bertolini för Horm
(1)
5 715,00 kr
Inkl. 25% moms
Därefter är produkten slutsåld.
Varumärke:
HormDesigner:
Patrizia Bertolini
Höjd:
165 cm
Diameter:
60 cm
Material:
Bok, Glasfiber, Stål
Utförande:
Bois Blond
Artikelnummer:
10450029
Observera att bilderna är vägledande. Nyanser kan skilja sig från verkligheten.
Produktdatablad
Följ oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.